BELFASTAS – „SOSTŲ KARAI“ IR „TITANIKO“ KILMĖS VIETA

Airija Didžioji Britanija Kita | Komentarų nėra

Belfastas – Šiaurės Airijos miestas dėl patrauklių gamtovaizdžių jau ne kartą buvo pasirinktas filmuoti daugelį populiarių serialų ir filmų. Iš visų jų išsiskiria vienas populiariausių istorinių televizijos serialų – HBO kūrinys „Game of Thrones („Sostų karai“), pelnęs tarptautinę šlovę, daugybę apdovanojimų ir nominacijų už aktorių vaidybą bei specialiuosius efektus. Jeigu norite savo akimis išvysti seriale rodomas vietas, Belfastas bus pats įdomiausias kelionės tikslas!

„TAMSIOJI GYVATVORĖ“ – KARALIŠKASIS KELIAS

Atrodo, kad matote visiškai įprastą kelią, vingiuojantį tarp ūkininkų laukų, tačiau jį daro ypatingu abipus kelio nuo 18 a. pasodinti bukai: šių medžių šakos persipynusios ir sudaro tankios lapijos tunelį. „Tamsioji gyvatvorė“ (Dark Hedges) veda iki namo mažame Ballymoney miestelyje – vieno iš dažniausiai fotografuojamų Šiaurės Airijos gamtovaizdžių. Nuo Belfasto iki šio gamtos kūrinio važiuosite vos vieną valandą!

Niekada neužmiršite pojūčio, kuris jus aplankys po dviejų šimtų metų senumo bukų šakomis! O kur dar grynas oras, jokios turistų grūsties, nenusakomi jausmai ir galimybė fotografuoti. Tačiau šioje vietoje negalima gaišti pernelyg ilgai – legendos tvirtina, kad nusileidus prieblandai, mistinė Pilkoji ledi klajoja šiuo keliu ir dingsta iš akių tik tada, kai pasislepia už pilkųjų bukų.

„Sostų karai“ seriale šią alėją matome ne kartą – ji vaizduoja įžymųjį Karališkąjį kelią, kuriuo į Juodąją pilį prie Sienos, vyksta Arija Stark (Arya Stark) ir pagrindinis serialo veikėjas Jonas Snou (Jon Snow).

PILIS „WINTERFELL“

Pilis turistams įdomi dėl dviejų stilių derinio, atsiradusio dėl skirtingų lordo Bangor (Wardų dinastijos pradininko) ir jo žmonos skonių. Pilies architektūroje dėmesį traukia gotikinės ir klasikinės detalės. 332 hektarų teritorijoje aplink tvirtovę išsidėstę didžiuliai sodai, pasivaikščiojimo erdvės, pasivaikščiojimų takeliai, arbatos nameliai ir knygų parduotuvės.

Serialo „Sostų karai“ žiūrovams ši vieta bus pažįstama kaip Vinterfelo pilis (Winterfell). Jeigu esate šio serialo gerbėjas ir norėtumėte aplankytumėte Vinterfelo pilį, būtinai pasinaudokite proga ir pasirinkite „Pasivaikščiojimą po Vinterfelą“ – ekskursiją, kurioje dalyviai galėtų pamatyti 20 pagrindinių filmavimo vietų pilyje.

DOWNHILL BEACH – DRAKONO UOLA

Downhill Beach – tai 11 km ilgio paplūdimys, kuriam suteiktas mėlynosios vėliavos statusas; kur galima pasivaikščioti, krioklio fone stebėti paukščius, čia driekiasi plati smėlio kopų juosta ir stovi Mussenden šventykla (labiausiai fotografuojamas Šiaurės Airijos pastatas). Nuo šventyklos atsiveria kvapą gniaužiantis vaizdas į šiaurinį krantą ir 18 a. griuvėsius. Iš Belfasto į paplūdimį galima atvažiuoti per maždaug pusantros valandos. Ši paplūdimio atkarpa – vienas gražiausių Airijos kraštovaizdžių, kuri, taip pat buvo nufilmuota vienoje iš „Sostų žaidimo“ serijų (Drakono Uolos pilis).

„TITANIKAS“

Argi šiandien rasite žmonių, nemačiusių vieno ilgesingiausių pasakojimų apie meilę kino istorijoje – filmą „Titanikas“? Nors pats filmas nebuvo filmuotas Belfaste, tačiau šis miestas gali didžiuotis, kad laivas „Titanikas“ buvo pastatytas būtent čia. Garsųjį laivą pačiame Belfaste ėmėsi statyti stambi laivų statybos bendrovė Harland&Wolff.

Nors „Titanikas“ ir nuskendo, tačiau Belfasto „Titaniko“ muziejuje pabrėžiama, kad šis laivas buvo įspūdingiausias to laikmečio inžinerijos pavyzdys. Muziejaus ekspozicija išsamiai supažindina su „Titaniko“ istorija,  jo statybos ypatybėmis, gausiais autentiškais „Titaniko“ patalpų vaizdais ir net laivo susidūrimo su ledkalniu inscenizacija. Muziejaus architektūra taip pat traukia dėmesį – muziejus sudarytas iš 4 laivų pirmgalių, o pastato aukštis visiškai atitinka tuometinį laivo „Titaniko“ aukštį.

Nors žymusis filmas buvo nufilmuotas dar 1997 m., tačiau „Titaniko“ muziejus lankytojams buvo atvertas tik 2009 m. Beje, pirmuosius kelerius metus buvo pranešama apie ketinimą kurti naują filmo „Titanikas“ versiją, numatant jį filmuoti būtent čia, Belfaste.

KAIP NUVYKTI Į BELFASTĄ?

Jeigu esate peržiūrėję visus 8 „Sostų žaidimo“ sezonus, vadinasi, jus vilioja nuotykiai. Tad drąsiai leiskitės ieškoti, tyrinėti bei atpažinti filmuose matytų Belfasto nuostabiausių vietų. Kelionę pradėkite „Stena Line“ keltu, pasirinkę maršrutą Liepoja – Travemiundė, o tada savo automobiliu vykite į Nyderlandus, kur pasirinkę maršrutą Hoek van Holland – Harwich pateksite į Didžiąją Britaniją. Iš ten šiek tiek pavažiavę automobiliu, iš Liverpulio uosto mūsų keltu persikelsite į Belfastą! Kiekvienas iš mūsų yra nusipelnęs bent kartą gyvenime netradicinių atostogų po Europą! Tad leiskitės į kelią, mieli gamtos ir kino mėgėjai!

Išsamesnė informacija apie „Stena Line“ keltų maršrutus pateikta mūsų tinklapyje.