PASAKIŠKAI GRAŽI NORVEGIJA – TROLIŲ ŠALIS

Kita | 2 komentarų

Norvegija, be abejo, yra nuostabi šalis, kurios gamtos grožis užgniaužia kvapą. Ar tai fiordų išraižyta vakarinė pakrantė, stačios uolos, kalnų kriokliai, žavios mažų miestelių ir kaimelių gatvės – Norvegija visada stebina. Tai vieta, kurią verta aplankyti.

Mūsų draugė Sibilla su mumis sutinka. Jau trečius metus iš eilės, rudenį, ji su draugais lankosi Norvegijoje. Kadangi į šią šalį vyksta ne pirmą kartą, ji kelionę pradeda ir baigia keliaudama „Stena Line“ keltais, todėl paprašėme Sibilos pasidalinti įspūdžiais.

„Jau trečius metus rudenį keliaujame į Norvegiją. Kiekvienais metais vykstame vis į kitą vietą. Pirmaisiais metais lankėme centrinę Norvegijos dalį, antraisiais vykome į šiaurę, o šiais metais nusprendėme aplankyti pietinę šalies dalį. Kodėl rudenį? Todėl, jog norėjome išvengti didelių turistų srautų, be to, gamta rudenį spalvingiausia ir galima pajusti visus keturis metų laikus vienu metu.

Manau, kad pats geriausias būdas keliauti – nuosavu automobiliu. Mes keliavome kemperiu, arba nameliu ant ratų – t.y. savo namais ant keturių ratų. Viduje galima rasti visą, ko reikia patogiai kelionei – virtuvę, tualetą, nakvynės vietą. Tikra laisvė – miegok kur nori, gamink mėgstamą maistą ir važiuok kur akys veda. Taigi mes, keturios draugės, pavertėme savo 7 m ilgio, 3 m pločio ir 3 m aukščio automobilį į namus ant ratų ir pradėjome kelionę.

Mūsų kelionė prasidėjo nuo persikėlimo „Stena Line“ keltu iš Ventspilio į Stokholmo uostamiestį –Nineshamną, esantį Švedijoje. Pasirinkome „Stena Line“, kad sutaupytume laiko, nes keltas iš Ventspilio išvyko vidurnaktį, o į Švedijoje buvome jau anksti ryte – taigi sutaupėme nemažai laiko ir galėjome pradėti kelionę.

Kelionės metu mūsų planai dažnai keitėsi dėl oro sąlygų. Reikia paminėti, jog lijo beveik kasdien. Kartais mums nusišypsodavo laimė ir lydavo tik vakare arba anksti ryte. Oro sąlygos keitėsi greitai – jokio vėjo, 18 laipsnių, ryte šviečia saulė, o už 150 km smarkus lietus, vėjas ir tik 10 laipsnių.

Planavome aplankyti Prekestuleno uolą. Savo tikslą pasiekėme jau trečiąją kelionės dieną, tačiau oras ir vėl subjuro, todėl nuo uolos viršūnes beveik nieko nesimatė dėl debesų. Tačiau žygis į viršūnę buvo gniaužiantis kvapą. Miškas ir pelkė buvo kaip iš fantastinių filmų.

Keliaudami kemperiu kasdien atsibundate vis kitoje vietoje. Kartais važiuojate visą naktį ir tik ryte pamatote vietą, kur pasistatėte automobilį. Mes gėrėme rytinę kavą fiordo įlankoje, kalnuose, gražiame uoste ir kuklioje šalikelėje. Geriausia, jog bet kada gali užtraukti užuolaidas ir jaustis kaip namuose.

Visi klausia, kokia vieta buvo pati gražiausia? Negaliu atsakyti. Bet tikrai nuostabi vieta buvo Langfoseno krioklys. Krioklys krito nuo didžiulės uolos, o šalia kelias driekėsi. Reginys buvo nerealus. Pasivaikščiojimas Aurlandfjord fiordu buvo itin įspūdingas. Taip pat apžiūrėjome vietovę,  vadinamą „dvasininku“ – ant kalno viršūnės stūkso įspūdinga akmenų krūva. Ši vieta buvo taip aukštai, jog norėdamos ją pasiekti, turėjome pereiti snieguotą ruožą. Kartais sniego buvo iki kelių, o kartais iki liemens. Šio žygio metu patyrėme visus keturis metų laikus – kelionės pradžia buvo tarsi vasara, papėdėje – pavasaris, viršūnėje – žiema, tačiau, iš tikrųjų, buvo ruduo.

Norvegija yra labai graži šalis. O svarbiausia, kad ji visai netoli! Buvau daugybėje pasaulio vietų – mačiau balto smėlio paplūdimius ir žydras jūras, džiungles ir dykumas, tačiau niekas neprilygsta Norvegijos gamtai. Net nuotraukos negali perteikti tikrovės. Vieną vertus, gamtos galia priverčia tave pasijusti mažu bei kartu verčia tave pasijusti stipriu – pajusti, koks stiprus tavo kūnas, protas ir siela. Išmoksti būti kukliu ir dėkingu. Kiekviena kelionė – lyg piligriminė, kadangi padeda atsigauti, apvalyti sielą.

Paprastai latviai, lietuviai atostogoms renkasi šiltesnes vietas – kur nors prie jūros su kokteliu rankoje. Bet yra sakoma, kad augtum ir tobulėtum kaip asmenybė, turi išeiti iš komforto zonos. Ir žodžiais negaliu apsakyti, koks teisingas yra šis posakis. Keliauk, eik į gamtą, kopk į kalnus, išdrįsk ir atrask save!

Dėkojame Sibilai už pasidalinimą įspūdžiais ir linkime patirti dar daugiau nuostabių akimirkų šioje nuostabioje šalyje kitąmet.

Priduriame, jei norite patirti panašių nuotykių ir jūs, užsisakykite kelionę „Stena Line“ keltu jau dabar!

Trumpiausias reisas keltu į Skandinaviją – tik 8,5 val.!

Laikas keliauti su „Stena Line“!

 


  • gintaras says:

    taip ,tie pojuciai nepakartojami.Bet zinok yra dar graziau. Teko patirti

    • joleta says:

      Džiaugiamės, kad Jums teko pakeliauti šioje šalyje ir ačiū, kad skaitote mūsų tinklaraštį :)!