TOP 10 gražiausių krioklių pasaulyje

Kita | Komentarų nėra

Be abejonės, kriokliai yra natūralūs žemės stebuklai. Pamačius vieną iš šių žemiau aprašytų krioklių, tai gali tapti kvapą gniaužiančia patirtimi, kadangi jie pribloškia nuostabiu vaizdu, o taip pat ir besidaužančio vandens garsais.

1. Viktorijos krioklys Zimbabvėje

Nuotrauka paimta iš tinklalapio http://bit.ly/1lggCl5

Viktorijos krioklys, arba kitaip vadinamas Mosioatunija, tai –  žavingas krioklys, esantis Zambijos ir Zimbabvės valstybių pasienyje. Zambezės upės vanduo leidžiasi žemyn tiesia 354 pėdų (108 metrų) linija. Jis platus (5,604 pėdos/1,708 m.), būtent todėl vandens purslai iškyla itin aukštai ir juos galima pamatyti net iš daugybės kilometrų.

2. Igvasu krioklys Argentinoje/Brazilijoje

Nuotrauka paimta iš tinklalapio http://bit.ly/1lggCl5

Igvasu krioklį galima pamatyti Brazilijos ir Argentinos pasienyje. Ne itin aukštas (285 pėdos/87 m.), bet ypač įspūdingas: jis susideda iš 275 atskirų krioklių (pakopų), kurie suformuoja pasagą ir 8858 pėdų (2700 m.) plotą.

3. Anchelio krioklys Venesueloje

Nuotrauka paimta iš tinklalapio http://bit.ly/1lggCl5

Anchelio krioklys yra pats aukščiausias pasaulyje, jis nenutraukiamai krenta žemyn net 3,212 pėdų (979 m.). Šį krioklį pamatyti galite Kanaimos nacionaliniame parke, kuris yra laikomas UNESCO paveldu. Tokį pavadinimą šis krioklys įgavo iš savo atradėjo, Jungtinių Valstijų lakūno Jimmie Angel.

4. Kajeturo krioklys Gajanoje

Nuotrauka paimta iš tinklalapio http://bit.ly/1lggCl5

Kajeturo krioklį rasite Gajanoje. Vandens srovė krenta 741 pėdą (226 metrus), tuomet pasiekia pirmąją iš kitų daugybės stačiųjų krioklio pakopų. Jis pritraukia daugybę turistų, kuriems patinka ekstremalios kelionės, kadangi šis krioklys yra tyrlaukio viduryje, kur nerasite jokių miestui būdingų patogumų.

5. Niagaros krioklys JAV/Kanadoje

Nuotrauka paimta iš tinklalapio http://bit.ly/2vsiwJx

Niagaros krioklys turbūt yra pats žinomiausias visame pasaulyje. Tai lyg orientyras, padedantis suprasti, kur yra siena tarp JAV ir Kanados. Niagara sudaryta iš dviejų dalių – Pasagos krioklio Kanados pusėje ir Amerikos krioklio Amerikos pusėje – kurias skiria sala. Pasagos krioklys palieka didesnį įspūdį: vandens srovė krenta 173 pėdas (53 m.), na, o Amerikos krioklio – tik 70-100 pėdų (21-30 m.).

6. Gudlfosas (Auksinis krioklys) Islandijoje

Nuotrauka paimta iš tinklalapio http://bit.ly/1lggCl5

Gudlfosas, tai didingas krioklys, esantis pietvakarių Islandijoje. Nors ir ne itin aukštas (dvi krentančios srovės, 36 pėdų/11 m. ir 68 pėdų/21 m.), tačiau labai gražus. Dėl esamo siauro plyšio-įtrūkimo, Kvitos upė, rodos, pradingsta bedugnėje.

7. Plitvicos kriokliai Kroatijoje

Nuotrauka paimta iš tinklalapio http://bit.ly/1lggCl5

Plitvicos kriokliai yra Plitvicos ežerų nacionaliniame parke, Kroatijoje. Šie kriokliai nėra labai aukšti, bet stulbinantys būtent dėl daugybės pakopų, kurias turi pereiti vanduo. Krioklių čia rasite šimtus. Vandens spalva varijuoja nuo krištolo skaidrumo iki žydros ar turkio spalvos.

8. Josemičio krioklys JAV

Nuotrauka paimta iš tinklalapio http://bit.ly/2u3Erqc

Josemičio krioklys yra pats aukščiausias Šiaurės Amerikoje. Jį rasite Siera Nevadoje, Kalifornijoje, o jo kritimo ilgis yra 2,425 pėdos (739 m.). Šio vandens šaltinis yra tirpstantis sniegas, todėl srovė kartais gali sustoti dėl susidariusio nedidelio kiekio sniego.

9. Saterlendo krioklys Naujojoje Zelandijoje

Nuotrauka apaimta iš tinklalapio http://bit.ly/2vinJDm

Saterlendo krioklys yra Fiordlande, Naujojoje Zelandijoje. Krentančios srovės ilgis yra 1902 pėdos (580 m.) ir būtent dėl to tai vienas iš aukščiausių krioklių pasaulyje. Jis krenta per tris pakopas, o tai sukuria unikalų peizažą. Krioklys 1880 m. buvo pavadintas jo atradėjo, Donald Sutherland, vardu.

10. Nohkalikai krioklys Indijoje

Nuotrauka paimta iš tinklalapio http://bit.ly/2ujomIf

Nohkalikai krioklį rasite Indijoje. Vandens srovė krenta 1100 pėdų (335 m.). Nors ir į vandens srovę išsiliejantis srautas yra tik 1,5 mylios (2 km) ilgio, Nohkalikai vis tiek palieka įspūdį. Srovės apačioje yra susidaręs baseinas, kurio vanduo įgauna žalią atspalvį.