Įspūdingiausi Skandinavijos automobilių keliai

Kitos šalys | 1 komentaras

Skandinavija visuomet viliojo turistus savo gamtos įvairove. Tačiau yra ir kita svari priežastis aplankyti Skandinaviją – tai įspūdingi automobilių keliai. Važiavimas bet kuriuo šios šalies keliu – tai puiki galimybė ištyrinėti Skandinaviją sau patinkamu tempu ir būdais. Žinoma, kad tokiu būdu keliaudami Jūs tikrai pamatysite vaizdingus peizažus, istorijos paminklus bei patirsite adrenalino poveikį.

TROLLSTIGEN – KALNŲ KELIAS KUPINAS PAVOJINGO ŽAVESIO

Šio kelio sukūrimui prireikė net 8 metų. Jis driekiasi per kalnus ir yra gerokai sudėtingesnis nei pratę kasdieną važinėti vairuotojai. „Trollstigen“ prasideda nuo „Geiranger“ fiordo Norvegijos vakaruose ir 55 km ilgio kelyje vairuotojams įrodo pavojingą savo prigimtį: jis siauras, status, supamas akmeninių sienų, o kelionę dažnai lydi migla ir lietus. Dėl kelio siaurumo ir vienuolikos aštrių posūkių jis yra tikras iššūkis ir didiesiems turistiniams autobusams. Tamsoje šiuo keliu važiuoti dar pavojingiau. Rudenį ir žiemą kelio atkarpa būna uždaryta.

Nepaisant visų dramatiškųjų aplinkybių – tai vienas vaizdingiausių automobilių kelių ir labiausiai turistus traukiantis objektas. Tam tikruose ruožuose turistams yra pastatytos panoraminės platformos. Jose atsiveria vaizdai ir į stačius kalnų šlaitus, ir į kalnų krioklius. Aukščiausioji apžvalgos aikštelė pritaikyta turistų poreikiams: veikia restoranas, suvenyrų parduotuvė ir „Trollstigen“ kelio muziejus. „Trollstigen“ pavadinimas norvegų kalba reiškia „trolių kelias“. Anot norvegų tautos legendos, troliai kiekvieną naktį klajoja po Trollstigen kalnus, tačiau ryto saulei palietus jų odą, pavirsta akmenimis. Šių akmenų klinčių grožis stebina kiekvieną, kuris aplanko šioje vietoje.

ATLANTIKOS KELIAS – FOTOGRAFŲ SVAJONĖ

Atlantikos kelias jungia Averøy salą su žemynine dalimi ir vingiuoja pačiu vandenyno pakraščiu, esančiu Norvegijos vakarinėje dalyje. Kelyje pastatyti aštuoni virš vandens iškilę tiltai. Ramiuoju laikotarpiu šį tarsi gamtos nutapytą paveikslą papildo nardantys delfinai ir banginiai. Tai yra kiekvieno fotografo svajonė. Atlantikos kelią „Nacionalinis turistų gidas“ yra pavadinęs „gražiausia kelione pasaulyje“. Automobilių kelyje gausu kontrastų – neįmanoma palyginti kelionės šiuo maršrutu saulėtą, ramią vasaros dieną, su kelione vėjuotu rudens laikotarpiu, kuomet per kelią verčiasi vandens purslai. Iš 150-ies – kiekvienas kilometras šioje kelionėje bus įspūdingas.

„Storseisundeto“ tiltas ypatingai traukia turistų dėmesį. Dėl išskirtinės formos jis kelia įvairias asociacijas, pavyzdžiui „girtas tiltas“ arba „tiltas į niekur“. „Storseisundetas“ – tai ilgiausias tiltas iš aštuonių ir turintis garbingą „Norvegijos XX a. statybos projekto“ apdovanojimą.

LAUKINĖS GAMTOS KELIAS – RAMI, ATPALAIDUOJANTI KELIONĖ

Šiaurės elniai, samių kultūra, rudieji lokiai, vaizdingi toliai – visa tai būdinga Laukinės gamtos keliui, kuris 500 km vingiuoja nuo Jämtlandijos Švedijoje iki Laplandijos Suomijoje. Įspūdingiausia kelio atkarpa Stekenjok plokštikalnėje yra uždaryta nuo spalio iki birželio, nes šiuo laikotarpiu dideli sniego kiekiai daro kelią neišvažiuojamu. Net birželio mėnesį čia nestebina net 6 cm storio sluoksnis ir kartais pastebimi slidininkai. Taip pat Stekenjok plokštikalnė yra viena tų retų vietų, kur turistai nuo pat kelio gali prieiti prie aukščiausių kalno viršūnių. Šioje kelionėje Jus lydės ir istorijos dvasia, nes kelias vingiuoja tarp dviejų senovinių Samių kultūros gyvenviečių.

Gražių gamtos peizažų mėgėjų nenuvils kelio atkarpa pro 43 km aukščio vandens krioklį Halingsafalet – švedų Didįjį kanjoną. Čia pat netoliese yra požeminė upė Bjuralven bei ilgiausia Švedijos požeminė ola. Jamtlandijos regionas yra tankiausiai rudųjų lokių gyvenama teritorija Švedijoje, o žmonių čia gyvena mažiau nei viename km2. Galbūt šie faktai susiję? Jei kelionės metu nesutiksite laukinio lokio, kelionę galėsite laikyti ramia ir atpalaiduojančia, pasigrožėsite Skandinavijos gamta ir jos įvairove.

„Stena Line“ keltai perkelia keleivius bei transporto priemones. Pasirink tinkamiausią sau laiką, keliauk į Švediją, o įžymiausiais Skandinavijos automobilių keliais važiuok nuosavu automobiliu. Sužinok daugiau!

Trumpiausias reisas keltu – tik 8,5 val. į Švediją!

Užsisakykite kelionę keltu čia.

Laikas keliauti su „Stena Line“!


  • Audra says:

    Labai įdomu ir žavu, neapsakomai gražu, yra LT. Žilinsko galerijoje,paveikslai, kurie parodo Norvegijos gamtą ir grožį, Ačiū ????