Kokius suvenyrus parsivežti iš Latvijos?

Latvija | 2 komentarų

Latvija – tai šalis, turinti stiprų paveldą, atsiskleidžiantį įvairiausiais būdais, nuo parduotuvių ir restoranų interjero dizaino iki drabužių, pasiūtų pagal amžių tradicijas. Suvenyrai, kurie atspindi šį paveldą, labai dažnai yra grožio ir naudingumo kombinacija. Kartu su savimi išsineškite ir dalelę Latvijos namų, kai rinksitės suvenyrą Baltijos valstybėje.

Gintaras

capture1

Nuotrauka paimta iš tinklalapio http://bit.ly/2ffwPWh

Kai atvyksite į Latviją, galite likti priblokšti parduodamo gintaro kiekio. Rygoje viena parduotuvė po kitos parduoda gintarines brangenybes, pradedant subtiliais auskarais ir baigiant sunkiais karoliais, žibančiais vidine aukso šviesa, kuri ir paverčia suakmenėjusius medžio sakus tokiais įspūdingais. Nesvarbu ar ieškote kažko sau ar dovanos tam, kas laukia namuose, atkreipkite dėmesį į pasirinkimą parduotuvėse ir lauko prekyvietėse, kad galėtumėte susipažinti su Latvijos gintaro kainomis ir įvairove.

Tekstilė

capture2

Nuotrauka paimta iš tinklalapio http://bit.ly/2fEypS2

Latvijos tekstilės amatininkai sukuria nuostabius apdarus iš natūralių vilnos ir lino pluoštų.

Įsigykite apsiaustą ar šaliką, kad apsisaugotumėte nuo žiemos šalčio, suraskite lengvą kaip plunksną lininę skarą, su kuria galėsite eiti į paplūdimį, arba persimeskite per petį tvirtą, visoms progoms, kiekvienai dienai tinkantį krepšį. Apsilankykite tokiose parduotuvėse kaip, pavyzdžiui, Hobbywool, ir išsirinkite tą vienintelį rankų darbo aksesuarą, sukurtą kūrybingų žmonių, turinčių gerą akį, kuriant naudingą grožį.

Juodasis balzamas

capture3

Nuotrauka paimta iš tinklalapio http://bit.ly/2fWEZ9p

Garsusis Latvijos dervos juodumo tirštas žolelių gėrimas yra stipriai veikiantis vaistas nuo kosulio ar kitiems negalavimams gydyti. Rasite originalią jo versiją, kuri siekia 45% alkoholio, silpniau veikiančią ir saldesnę juodųjų serbentų, o taip pat ir kreminę. Nesvarbu kokia versija, drąsūs lankytojai Juodąjį Balzamą tikrai įtrauks į privalomo-išbandyti sąrašą. Paragauti jo galite kiekviename bare ar restorane, na, o jei norite į namus parsivežti visą butelį, galite apsilankyti alkoholinių gėrimų parduotuvėje ir išsirinkti iš didelės įvairovės, nuo mažų vieno gurkšnio buteliukų iki prašmatnių dovanai skirtų rinkinių.

Jei Juodasis Balzamas nėra tai, ko trokštate, paieškokite Latvijoje pagamintos degtinės, vyno, ar brendžio.

Kumštinės pirštinės

capture4

Nuotrauka paimta iš tinklalapio http://bit.ly/2gfPAxB

Kumštinės pirštinės, mezgamos panaudojant tradicinius Latviškus raštus, yra mielas, o kartu ir praktiškas suvenyras. Jas įsigyti galima net ir vasarą, tačiau Kalėdų metu atsidarančiose parduotuvėse, kuomet temperatūra nukrenta gerokai žemiau užšalimo, jos gali būti ypatingai viliojančios. Prie jų derančios kepurės ir šalikai taip pat pasiūti, naudojant žiemos akcentus.

Tradiciniai juvelyriniai dirbiniai

capture5

Nuotrauka paimta iš tinklalapio http://bit.ly/2gfXSp5

Tradicinių juvelyrinių dirbinių reprodukcija – tai ypatingai įdomūs suvenyrai iš Latvijos. Formos atkuriamos pagal originalus, rastus archeologinėse vietose, ir pritaikomos pagal šiuolaikines madas, gaminant juos iš brangių ar pusbrangių metalų. Aplankykite Baltu Rotas, netoli šv. Petro bažnyčios, kur jūsų lauks platus istoriniais Latvijos motyvais puoštų sidabro, aukso ir bronzos juvelyrinių dirbinių pasirinkimas.

Odiniai daiktai

capture6

Nuotrauka paimta iš tinklalapio http://bit.ly/2ffINz2

Latvijos menininkai daro stebuklus panaudodami odą. Užrašų knygutės, padengtos stora, elegantiškai apdirbta oda, apyrankės ir paso viršeliai su pagonišku simboliu, taip pat, piniginės ir rankinės – tai vienas iš pasirinkimų lankytojams, kurie tikisi rasti ilgalaikį suvenyrą, kurį su savimi galėtų pasiimti bet kur, kur tik eis.

Maisto produktai

capture7

Nuotrauka paimta iš tinklalapio http://bit.ly/2fEBu4q

Latvijos vietinių maisto produktų sąraše yra greitai gendančių prekių, tokių kaip juoda duona ir ūkininko sūris, o taip pat ir lėčiau gendančių, pavyzdžiui, medus, rankų darbo šokoladas ir viliojantys saldainiai. Nepamirškite įsigyti vyno ir brendžio, pagaminto iš Latvijos uogų. Latviška arbata – tai ypač gera dovana: gabenti ją lengva, ji negenda, o kaina priimtina turistų kišenėms.

Keramika ir porcelianas

capture8

Nuotrauka paimta iš tinklalapio http://bit.ly/2fUusZV

Latvijos molio ir porceliano meistrai kuria originalius ir elegantiškus indus, statulėles ir vazas, kurios puikiai tiks kaip priežastys pokalbiui užsimegzti arba papildys kiekvieno kambario charakterį. Didelis alaus bokalas, subtilus puodelių ir lėkštučių servizas, įmantrios formos dubuo arba vaza, dekoruota tradiciniais raštais – tai tik dalis to, ką rasite vaikščiodami po suvenyrų parduotuves ar specializuotas keramikos dirbinių parduotuves. Taip pat galite rasti Rygos gražiausių vaizdų bei kitas miniatiūrines reprodukcijas.

Linkime neišdildomų kelionės įspūdžių bei šaunių suvenyrų sau bei Jūsų artimiesiems!


  • Aš kolekcionuoju šalių ženkliukus. Jie neužima daug vietos, yra ilgaamžiai ir galima nešioti pvz įsegus į kuprinę, kol įspūdis atslūgsta, arba segtis visus, tokiu atveju kuprinės reikia pačios paprasčiausios be jokių dekoracijų ir net nebūtinai žinomo gamintojo.

    • Liucija says:

      Labas!
      Labai gera idėja ir geras prisiminimas lieka po kelionės. 🙂