11 priežasčių, kodėl kelionės mus daro laimingesniais

Lietuva | 1 komentaras

Kelionės yra puikus dalykas dėl daugybės priežasčių, tačiau taip pat jos gali pagerinti psichinę sveikatą – ir ne tik trumpam. Nesvarbu, ar keliaujate verslo reikalais, išvykstate savaitei su šeima, o galbūt viską pardavėte ir leidotės keliauti po pasaulį, kelionės gali padaryti jus laimingesniu žmogumi ir suteikti naujų įspūdžių bei prisiminimų, pakeisti rutiną ir leisti sutikti žmones iš viso pasaulio.

1. SUSTIPRINKITE PASITIKĖJIMĄ SAVIMI ĮVEIKDAMI NETIKĖTAS SITUACIJAS

Nuotrauka paimta iš tinklalapio http://bit.ly/2cS6VFW

Ateina laikas, kai kiekvienas turi susidoroti su netikėta situacija, iškilusia keliaujant. Net jei jūs suplanavote savo kelionę iki paskutinės smulkmenos, vis tiek viskas gali pakrypti netikėta linkme. Kad ir kas nutiktų, visada yra būdas išspręsti problemą, o žinojimas, kad jūs galite įveikti tokias situacijas, gerokai padidina savivertę ir, atitinkamai, laimės pojūtį.

2. LAIMĖ UŽKREČIAMA

Nuotrauka paimta iš tinklalapio http://bit.ly/2dIpbT1

Kai vietiniai gyventojai yra laimingi, daug šypsosi ir yra draugiškai nusiteikę, tai turi šalutinį poveikį. Kambodžos ir Laoso gyventojai yra ypač draugiški ir linksmi, nepaisant santykinio šių šalių skurdumo bei labai skaudžios nesenos Kambodžos istorijos. Išvydus plačias spindinčias šypsenas lengva pamiršti erzelį, kurį galite patirti tokiose intensyviai lankomose vietose kaip Ankor Vatas; pamiršus neišvengiamą susierzinimą, jūsų nuotaika kaip mat pagerės – šį gerą įprotį vertėtų parsivežti namo.

3. KELIONĖS SKATINA LABIAU VERTINTI ŠEIMĄ IR NAMUS

Nuotrauka paimta iš tinklalapio http://bit.ly/2dRssAL

Būdami toli nuo to, ką dažnai priimame kaip savaime suprantamus dalykus – šeimos, artimų draugų, namų, mus verčia labiau visa tai vertinti. Skambutis namo nebėra prievolė, o tai, ko nekantriai laukiame: niekas dėmesingiau neišklauso pasakojimų apie pavydą žadinančias keliones nei tėvai, todėl tai yra puiki priežastis pakalbėti apie vietą, kurią ką tik pamilote.

4. JŪS SURANDATE NAUJŲ DRAUGŲ

Nuotrauka paimta iš tinklalapio http://bit.ly/2dQCVQr

Daug lengviau susirasti naujų draugų kelyje, nei namuose, kur žmonės yra mažiau linkę kalbėtis su nepažįstamais žmonėmis autobuse arba užmegzti pokalbį bare. Kai žmonės yra toli nuo namų, atrodo, egzistuoja mažiau barjerų, kuriuos reikia įveikti, todėl susirasti draugų tampa daug lengviau – galbūt tarp smalsių vietinių, kuriems įdomu, iš kur jūs atvykote, o galbūt tarp kitų keliautojų, su kuriais išgėrėte alaus ar kartu važiavote taksi automobiliu. Socialinės sąveikos daro mus laimingesniais ir didina mūsų socialinį ratą, o tai reiškia, kad mes kalbame daugiau ir sutinkame įdomius žmones ir, tikėkimės, daugiau išmokstame.

5. POILSIS NUO SOCIALINĖS ŽINIASKLAIDOS

Nuotrauka paimta iš tinklalapio http://bit.ly/2dsAW2r

Socialinė žiniasklaida gali būti naudojamas ir gerais, ir blogais tikslais, bet visiems sveika retkarčiais pailsėti nuo interneto. Bevielis internetas yra taip paplitęs, kad sunku užsimiršti ir gana dažnai galite nepastebėti, kokioje nuostabioje vietoje atsidūrėte, nes būsite įsikniaubę į savo telefoną, tikrinsite Twitter, naršysite Facebook ar tikrinsite elektroninį paštą… Sustokite. Išjunkite. Dar geriau – apsistokite kokioje nors vietoje be registratūros ir bevielio interneto, kad nebūtų pasirinkimo. Tai išlaisvina ir leidžia geriau mėgautis akimirka „čia ir dabar“ ir, atitinkamai, leidžia sklandžiai pereiti prie kito punkto.

6. SKIRKITE LAIKO SAU

Nuotrauka paimta iš tinklalapio http://bit.ly/2dRw59H

Kelionės suteikia mums erdvės, kurios dažnai trūksta įprastame gyvenime. Galėjimas pasimėgauti ramybės akimirka ir tiesiog „būti“ leidžia mums atsikratyti streso bei įtampos ir tiesiog mėgautis akimirka – tai yra pagrindinis meditacijos tikslas ir įprotis, kurį galite parsivežti namo. Jeigu keliaujate su partneriu, tai puiki galimybė praleisti laiką vienas su kitu – ši mintis neturėtų jums kelti nerimo.

7. ŠVIETIMAS, ŠVIETIMAS, ŠVIETIMAS

Nuotrauka paimta iš tinklalapio http://bit.ly/2dJfNni

Nesvarbu, ar išmoksite naujų įgūdžių, pavyzdžiui, gaminti tailandiečių patiekalus, ar mokysitės naujos kalbos, kelionės visada suteikia būdų pagerinti žinias. Mokymasis padeda mūsų smegenims išlikti aktyvesnėmis, o psichologai nustatė, kad mokymasis didina laimės lygį – ypač tada, kai mokomės ko nors malonaus.

8. VITAMINO D GAUSA

Nuotrauka paimta iš tinklalapio http://bit.ly/2dINO1T

Nors egzistuoja mitas, kad reikia ant saulės gulto pagulėti dvylika valandų norint pajusti visą vitamino D poveikį (iš tikrųjų užtenka 20 minučių saulės spindulių poveikio), nėra abejonių, kad šaltos tamsios žiemos verčia jaustis nelaimingais (sezoninio afektinio sutrikimo (SAD) pasekmės), saulės šviesa ir šiluma paprastai gerina nuotaiką. Atokvėpis paplūdimyje yra puikus būdas atsipalaiduoti ir pasimėgauti šilto klimato nauda sveikatai. Tiesa, poveikis galbūt ir trumpalaikis, tačiau „sveikas spindesys“ kiekvienam padeda jaustis geriau ir trunka keletą savaičių po to, kai kelionė baigėsi.

9. JŪS BŪSITE ĮDOMESNI

Nuotrauka paimta iš tinklalapio http://bit.ly/2dwtLp1

Jums nereikia pamesti galvos dėl kelionių, kad turėtumėte keletą įdomių istorijų, kurias galėtumėte papasakoti. Kelionių metu nutinka daug keistų, juokingų ir kartais sunkių situacijų, kurios bent jau padės jaustis įdomiu. Galimybė ką nors prajuokinti yra paprastas būdas akimirksniu sustiprinti savo savivertę, todėl neatsisakykite net tų gėdingų prisiminimų, nepaisant to, kokia nemaloni situacija atrodė tuo metu.

10. NAUJA PATIRTIS KURIA ĮSIMINTINAS AKIMIRKAS

Nuotrauka paimta iš tinklalapio http://bit.ly/2e17br2

Daugumai žmonių kelionės – tai nauja patirtis. Laimingi prisiminimai gali padėti išlaikyti pasitenkinimo jausmą gerokai po laimingos akimirkos, o nauji potyriai yra prisiminimai, kurie gali išlikti visam laikui.

11. KELIONĖS POVEIKIS NĖRA TRUMPALAIKIS

Nuotrauka paimta iš tinklalapio http://bit.ly/2dwzviw

Be trumpalaikės laimės, ilgainiui keliaudami galite tapti labiau patenkintu, laimingu ir atsipalaidavusiu žmogumi. Žinoma, dauguma kelionių entuziastų nuolat planuoja kitas keliones, tačiau kai esame namie arba kai negalime leistis į kelionę kada tik panorėję, mums lieka prisiminimai ir asmeniniai įgūdžiai, pavyzdžiui, pasitikėjimas savimi, platus požiūris, draugai ir pasaulietiškas požiūris – tai daro žmones laimingais. Štai kodėl kelionės padeda tapti laimingesniais.

 

Norite keliauti Baltijos jūra? Gal Jus domina kelionė į Švediją ar Vokietiją?

Trumpiausias reisas keltu – tik 8,5 val. į Švediją!

Užsisakykite kelionę keltu čia.

Laikas keliauti su „Stena Line“!

Iki pasimatymo kelte!


  • lehko says:

    Kelionės iš tiesų suteikia daug džiaugsmo, praplatina požiūrį, bei mus daro įdomesniais ir tuo pačiu laimingesniais žmonėmis.