KELIONĖS PIGIAU: 18 Švedijos valstybinių muziejų galima lankyti nemokamai

Švedija | 6 komentarų

Džiugios naujienos! Nuo 2016 m. vasario 1 d. 18 Švedijos valstybinių muziejų nemokamai gali aplankyti visi – ir švedai, ir turistai!

Daugelis turistų, kurie stengdavosi pažinti Švediją ir sutaupyti, žinojo, jog tiek Stokholme, tiek kituose miestuose dar prieš šių metų reformą vienų muziejų lankymas būdavo nemokamas visiems, į kitus nemokamai galėjo eiti vaikai, o dar kituose būdavo taikoma nuolaida studentams ir senjorams. Kai kurių muziejų durys lankytojams nemokamai būdavo atveriamos tam tikromis dienomis (dažniausiai antradieniais).

Ši viliojanti reforma bus įgyvendinta Švedijos mokesčių mokėtojų lėšomis. Tai jiems kainuos 80 mln. kronų (maždaug 9 mln. €). Už tai mes galime jiems nuoširdžiai padėkoti! 🙂

Labai gaila, bet, kaip sakoma, gero po truputį. 🙂 Kol kas lankytojams tenka pirkti bilietus į vieną populiariausių Vaza muziejų Stokholme su autentišku XVII amžiaus laivu, ABBA grupės muziejų arba Skansen etnografinį muziejų po atviru dangumi, kuriame galima susipažinti su didinga Švedijos kultūra.

Švedijos nacionalinė biblioteka

NEMOKAMI STOKHOLMO MUZIEJAI

O kol kas siūlome susipažinti su Stokholmo kultūros lobiais, kuriais jau galima pasigrožėti nemokamai. Stokholmas pelnė  žinomo Europos muziejų centro vardą. Iš viso mieste yra per 80 muziejų, ir daugiau kaip į kas ketvirtą Jūs galite patekti nemokamai. Kuriuos iš šių muziejų Jūs labiausiai norėtumėte aplankyti? 🙂

Iki reformos nemokami muziejai:

 1. Färgfabriken šiuolaikinio meno galerija (švedų: Färgfabriken / anglų: Färgfabriken Modern Art Center). Parodos ir praktiniai užsiėmimai.
 2. Gyvosios istorijos forumas (švedų: Forum för Levande Historia / anglų: Living History Forum). Nusikaltimai prieš žmoniją, įskaitant Holokaustą.
 3. Hago parko muziejus (švedų: Haga parkmuseum / anglų: Haga Park Museum). Haga parko istorija ir architektūra aplinkui parko. Parke yra Gustavo III Nebaigtos statyti pilies liekanos.
 4. Stokholmo miesto muziejus (švedų: Stadsmuseet i Stockholm / anglų: Stockholm City Museum). Stokholmo miesto istorija – nuo senų laikų iki šiandien.
 5. Šokio muziejus (švedų: Dansmuseet / anglų: Dance Museum). Įvairių pasaulio šalių šokiai ir teatro pasirodymai, kartais net „gyvi“ atlikimai.
 6. Švedijos gamtos istorijos muziejus (švedų: Naturhistoriska riksmuseet / anglų: Swedish Museum of Natural History)
 7. Švedijos Karalystės Riksdagas – Švedijos parlamentas (švedų: Riksdag / anglų: Swedish Parliament House). Yra nemokami Riksdago turai, bet jų kiekis yra ribotas, tad reikia pasidomėti iš anksto.
 8. Švedijos nacionalinė biblioteka (švedų: Kungliga biblioteket / anglų: National Library of Sweden)
 9. Viduramžių Stokholmo muziejus (švedų: Stockholms medeltidsmuseum / anglų: Museum of Medieval Stockholm). Vienas geriausių Stokholmo muziejų, esantis požeminiame pastate, visai šalia Karališkųjų rūmų. Muziejuje yra ne tik rekonstruota viduramžių aikštė su koplyčia ir kepyklėle, bet ir tikrų tikriausios Stokholmo miesto viduramžių sienos liekanos bei autentiškas tunelis, jungiantis muziejų ir Karališkuosius rūmus.

ŠIUOLAIKINIO MENO MUZIEJUS

Nemokami muziejai nuo 2016.02.01:

 1. ETNOGRAFIJOS MUZIEJUS (švedų: Etnografiska museet / anglų: Museum of Ethnography)
 2. ISTORIJOS MUZIEJUS (švedų: Historiska museet / anglų: History Museum). Geriausias istorijos muziejus visoje Švedijoje su aibe vikingų epochos reliktų, didžiule paroda apie laikus, kai Švedija buvo didžiulė imperija, ir virš 50 kg gryno aukso eksponatų.
 3. JŪRŲ MUZIEJUS STOKHOLME (švedų: Sjöhistoriska museet / anglų: Maritime Museum).
 4. KARALIŠKOJI MONETŲ KALYKLA (švedų: Kungl. myntkabinettet / anglų: Royal Coin Cabinet).
 5. KARALIŠKOSIOS PILIES ARSENALAS (švedų: Livrustkammaren / anglų: Royal Armoury).
 6. NACIONALINIS TAIKOMOJO MENO MUZIEJUS (švedų: Nationalmuseum / anglų: National Museum of Fine Arts).
 7. SKOKLOSTERIO PILIS (švedų: Skoklosters slott / anglų: Skokloster Castle). Geriausiai išsilaikiusi barokinė XVII amžiaus pilis prie Melereno ežero, 60 km nuo Stokholmo – tai yra tikriausia kelionė laiku į XVII amžių. 4 aukštų gražus pastatas su 50 tūkst. istorinių vertybių, tarp kurių – 1000 paveikslų, 1000 baldų, 8000 ginklų, 30000 knygų, 17 židinių ir 10 koklinių krosnių.
 8. ŠIUOLAIKINIO MENO MUZIEJUS (švedų: Moderna museet / anglų: Modern Museum). Stokholmo geriausia šiuolaikinio meno galerija. Be to, šiame muziejuje yra Architektūros ir dizaino centras, įėjimas į kurį yra irgi nemokamas.
 9. ŠVEDIJOS KARIUOMENĖS MUZIEJUS (švedų: Armémuseum / anglų: Army museum). Geriausias Stokholmo muziejus 2005 m. Mums, lietuviams, ypatingai gali būti įdomūs yra apie 5 000 švedų karinių trofėjų, tarp jų ir iš Lietuvos (Švedija kariavo su Abiejų Tautų Respublika XVII amžiuje).
 10. TOLIMŲJŲ RYTŲ SENIENŲ MUZIEJUS (švedų: Östasiatiska museet / anglų: Museum of Far Eastern Antiquities).
 11. VIDURŽEMIO JŪROS MUZIEJUS (švedų: Medelhavsmuseet / anglų: Mediterranean Museum). Senoviški istoriniai dirbiniai ir artefaktai, rasti Viduržemio jūros regione.

Nuvykti iš Lietuvos į Stokholmą labai paprasta! Stena Line keltai iš Liepojos arba Ventspilio kursuoja į Nyneshamną, o iš ten Stokholmas tiesiog ranka pasiekiamas: automobiliu galima nuvažiuoti per 40 minučių, o traukiniu – per  1 valandą   (tvarkaraštį ir kainas galima rasti tinklalapyje http://sl.se/ arba net Google Maps > Directions).

Nuo šiol nemokamai galima lankyti ne tik minėtus Stokholmo muziejus, bet ir veikiančius kituose Švedijos miestuose:

 1. Linšiopingas (švedų: Linköping): Švedijos oro pajėgų muziejus (švedų: Flygvapenmuseum / anglų: Swedish Air Force Museum) – nuo 2016.02.01
 2. Karlskruna: Laivybos muziejus (švedų: Marinmuseum / anglų: Naval Museum) – nuo 2016.02.01
 3. Geteborgas: Pasaulio kultūrų muziejus (švedų: Världskulturmuseet / anglų: Museum of World Culture) – nuo 2016.02.01

Vasara jau nebe už kalnų. 🙂 Norėtųsi susiplanuoti atostogas iš anksto ir jų laukti, o sulaukus aplankyti svečias šalis, patirti neišdildomų įspūdžių, sutikti naujų žmonių, susipažinti su lankytinomis vietomis!

Keltai į Švediją: stenaline.lt

P.S. Išsamesnę informaciją rasite thelocal.se – svetainė, kuri mus įkvepia!