
LIUBEKAS – UNESCO PAVELDAS. II DALIS
LIUBEKAS – PASAULINIS JUNGTINIŲ TAUTŲ ŠVIETIMO, MOKSLO IR KULTŪROS ORGANIZACIJOS (UNESCO) PAVELDAS 2 DALIS
Tęsdami pasakojimą apie Liubeką norėtume Jums papasakoti apie Rotušę.
Rotušė visada buvo statoma Turgaus aikštėje ir apsupama svarbiausios paskirties statiniais. Aplink Turgaus aikštę esantys namai – tai nuostabus Vokietijos plytų gotikos pavyzdys. Matant visą Turgaus aikštės vaizdą, susidaro įspūdis, kad mes staiga persikėlėme į tolimus Viduramžius – joje net stovi kone viduramžių palapinės, kuriose prekiaujama daržovėmis, vynu, mėsa ir rankų darbo gaminiais. Per šventes čia rengiama daugybė labdaros mugių su tradiciniais šokiais ir muzika.
Pagrindinę vietą Turgaus aikštės architektūriniame ansamblyje užima, be abejo, miesto Rotušė. Šis pastatas savyje derina gotikos ir Renesanso elementus, o baroko stiliaus fasadas atsirado po remonto, praėjus 200 metų po pagrindinio gotikos stiliaus statinio statybos. Šis pastatas įdomus ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus. Rotušės rūsyje yra vyno rūsiai, kuriuose pasakojama Liubeko vynininkystės istorija ir rengiamos jaunojo vyno degustacijos. Ekskursijos į rotušę vyksta nuolat, o „admirolo kambarys“ ir „jaunosios kambariai“ yra populiariausi tarp turistų.
Taip pat Liubekas dažnai siejamas su marcipanais. 1405 metais mieste dėl apgulos kilo baisus alkis. Miesto svirnuose nebuvo nė trupučio miltų. Egzistuoja legenda, kad suirzę kepėjai nusprendė iškepti migdolų duoną su cukrumi. Taip buvo atrastas marcipanas, kuris vėliau išgarsino Liubeko konditerius.
Marcipano salonas „Café Niederegger“, įsikūręs miesto centre priešais rotušę, yra viena iš garsiausių įžymių Liubeko vietų. Kavinės lankytojai gali tiesiogiai stebėti įmantrių figūrėlių kūrimo procesą ir pasimėgauti „baltojo aukso“ skoniu.
Tai tikrai ne visa informacija apie šį nuostabų miestą, kurį labai rekomenduojame Jums aplankyti. 🙂
Į Vokietiją labai patogiai galite nuvykti su „Stena Line“ keltu iš Liepojos į Travemundę. Bilietą galite užsisakyti čia.