Travemiundė – miestas, kuris sužavės

Vokietija | 2 komentarų

Travemiundė yra nedidelis Vokietijos miestelis netoli Lübecko. Jis įsikūręs šalia Trave upės netoli Liubeko įlankos. Travemiundės miestelio istorija prasidėjo 12 amžiuje, kai Hernijs Lionheart, Saksonijos  kunigaikštis, pastatė tvirtovę apsaugoti Trave upės žiotis, kuri nuo įkūrimo (1329 metų) toliau buvo stiprinama – tai buvo miesto įsikūrimo pradžia. 1807 m. tvirtovė buvo sugriauta.

Travemiundės mietelis ypač suklestėjo 19 a. pradžioje. Tuo metu, kai buvo itin populiarinamos maudynės jūroje bei pasivaikščiojimai gryname ore. Kai kurie iniciatyvūs ponai įkūrė viešąsias pirtis, o 1802 m. Travemiundė buvo paskelbta pajūrio kurortu, Joachimas 1814 m. įsigijo sanatoriją, kurioje „jautrios sielos“ galėjo atsipalaiduoti ir pasilepinti ypatingomis gydomosiomis voniomis.

https://bit.ly/2OlkHVc

Po karo miestas stengėsi atstatyti savo turizmo SPA verslą, koncertų sales, rekonstruoti bei įkurti naujus paplūdimius ir netgi dangoraižį (1973 metais pastatytas „Maritim Strandhotel”, anuomet nepasižymėjo itin patraukliu dizainu, bet išsiskyrė nuo pastato viršaus atsiveriančiu nepakartojamu apylinkių vaizdu). Čia lankėsi Vilhelmas II, Gogolis, Ričardas Vageris, Dostojevskis ir Vilhelmas Raabe, žinoma, ir Thomas Mannas.

Nuo 1802 m. Travemiundė garsėjo ne tik kaip pajūrio kurortas, bet vienas iš didžiausių Vokietijos keltų ir kruizinių laivų uostas į Baltijos jūrą, iš kurio driekiasi maršrutai į Švediją, Suomiją, Rusiją, Latviją ir Estiją (Trelleborgą, Malmę, Helsinkį ir Liepoją).

Travemiundė garsėja ir miesto kasmetiniais renginiais. „Sand World” festivalis vyksta nuo liepos pradžios iki rugsėjo pradžios. Kiekvienų metų festivalis rengiamas vis kita tema.

Travemiundėje liepos mėn. vyksta ir kitas didelis vasaros renginys  – tai „Travemünder Woche” Į miestelį atvyksta beveik 1000 burlaivių ir apie 3000 buriuotojų prisijungia prie vietinių gyventojų, turistų, vyksta savaitės regatos. Miestelio gatvėse skamba muzika ir šurmuliuoja naktinis gyvenimas.

Žiemą rengiama šventė „Neujahrsmarkt Travemünde” yra populiari, kadangi joje dalyvauja ne tik vietos gyventojai – vokiečiai, bet ir skandinavai, atvykstantys šventiniam (nuo Kalėdų iki Naujųjų Metų) laikotarpiui.

Šiandien Travemiundė yra kurortas, išsiskiriantis paplūdimiais, sveikatos ir SPA centrais, golfo aikštynais. Vokietijos miestelyje kaip praleisti laisvalaikį ras įvairių poreikių turistai: apylinkėse galima pajodinėti žirgais, buriuoti, žvejoti, apsilankyti kazino bei dalyvauti kt. naktinėse pramogose.

Travemiundės miesto pasididžiavimas – seniausias Baltijos jūros pakrantėje švyturys (pastatytas 1539 metais), prieš 450 metų pastatyta šv. Lorenso bažnyčia, „Seniausias namas” (žvejybos namai nuo 1500 m.), „Passat” (keturstiebis burlaivis) ir įspūdingas reginys – kasmetinis pasaulio smėlio skulptūrų festivalis.

https://bit.ly/2OlkHVc

Pasimėgavę Baltijos jūros pakrantės vaizdais bei puikiais paplūdimiais iš Travemiundės tik per pusvalandį pasieksite Liubeką. Parengta pagal: https://bit.ly/2OlkHVc

Keliaukite „Stenaline“ maršrutu Liepoja – Travemiundė ir aplankykite šį Vokietijos miestą.