KAIP SUSIRASTI DARBĄ ŠVEDIJOJE?

Švedija | 18 komentarų

Taigi, nusprendėte persikelti į Švediją. Sekantis žingsnis: susirasti darbą. Žemiau pateikiame keletą naudingų atspirties taškų.

Darbo jėgos stygiaus sąrašas

http://imagebank.sweden.se/index.php/office+work///4819

Švedijos Migracijos Agentūra, kartu su Viešojo Įdarbinimo Agentūra reguliariai sudaro didelę paklausą turinčių profesijų sąrašą, o taip pat ir sąrašą, kurį sudaro darbo jėgos stygius. Pasižiūrėkite – kadangi, jei jums pasiūlys didelę paklausą turintį darbą (vieną iš sąrašo), galėsite kreiptis dėl darbo leidimo Švedijoje, vietoj to, kad grįžti į savo gimtąją šalį ir kreiptis ten.

EURES – Europos Darbo Mobilumo (Portalas European Job Mobility Portal)

henrik_trygg-meeting-2506

http://imagebank.sweden.se/index.php/meeting/stockholm,%20central+sweden/artipelag%252C+stockholm/2506

Kitas geras žingsnis darbo beieškantiesiems yra EURES duomenų bazė. Tai Europos šalių viešojo įdarbinimo agentūrų darbo sąrašų kolekcija, kurią valdo ES visuomenės užimtumo tarnyba. ES šalių piliečiams „Tavo pirmas EURES darbas“ („Your first EURES job“) programa, sukurta norint paremti Europos mobilumą, yra naudinga.

EURES taip pat labai naudinga, jei jūs nesate ES pilietis ir jums reikia darbo leidimo. Jei jums pasiūlomas darbas, jūsų darbdavys privalėjo būti paskelbęs apie darbą ES/Europos ekonominėje erdvėje (EEE) ir Šveicarijoje mažiausiai dešimt dienų. Tai vienas iš pagrindinių reikalavimų norint būti tinkamu gauti Švedijos darbo leidimą, o EURES palengvina šiuos keblumus. Jums pasiūlyto darbo terminai privalo atitikti tuos, kurie buvo paskelbti Švedijos kolektyvinių susitarimų metu arba tuos, kurie yra įprasti tai profesijai ar industrijai.

Su EURES Švedijoje galite susisiekti Facebook interneto platformoje arba parašyti EURES patarėjui.

Kiti darbų sąrašai

Yra daugybė privačiai valdomų puslapių, dažnai padedančių susirasti darbą Švedijoje. Šie internetiniai puslapiai dažniausiai pateikia darbo sąrašus (dažniau Švedijos) ir siūlo įkelti savo CV (gyvenimo aprašymą). Štai keletas internetinių darbo paieškos puslapių: careerbuilder ; jobb.blocket.se; jobbsafari.se; metrojobb.se; monster.se; stepstone.se

Darbo sąrašai Anglijoje:

 • LinkedIn darbo paieškos portalas
 • Thelocal.se/jobs
 • neuvoo – darbo visame pasaulyje puslapis

Įdarbinimo agentūros:

 • Academic Work
 • Adecco (Švedijoje)
 • Incluso
 • Manpower (Švedijoje)
 • Proffice (Švedijoje)
 • TNG (Švedijoje)

 

Tiesioginis susisiekimas su kompanija

simon_paulin-train_tunnel-3960

http://imagebank.sweden.se/index.php/train+tunnel/stockholm/stockholm/3960

Jei jus domina darbas ypatingoje kompanijoje, itin gera idėja būtų susisiekti su jais tiesiogiai. Daugybė kompanijų savo internetiniuose portaluose įtraukia informaciją apie galimas pozicijas. Jei šiuose portaluose nerandate informacijos apie karjerą, galite susisiekti su jais tiesiogiai ir paklausti, ar jie negalėtų priimti CV ir prašymo dėl darbo.

Darbo patirtis/stažuotės ir greitas paaukštinimas

Kitas būdas įsitraukti į Švedijos darbo jėgą – tai išvykti į stažuotę ar dalyvauti darbo jums suteikiamose programose ar kur kitur, kur galite įgauti darbo patirties. Tai suteiks jums profesinės patirties, profesinės orientacijos ar net gyvenimo patirties, o tai jums suteiks pranašumo vėliau pateikiant paraišką dėl darbo.

Naudingi puslapiai:

 • Korta vägen – tarptautinė programa, siūlanti užsienio mokslininkams greitą kelią link Švedijos darbo rinkos; sukurta Švedijos viešojo įdarbinimo agentūros (kartu su Stokholmo Universitetu, vienu iš projekto partnerių)
 • Welcome Talent – LinkedIn iniciatyva, suteikianti teisę naujai atvykusiems į Švediją susirasti darbdavį, siūlantį stažuotes, ar būti surastiems pačių įmonių.
 • Darbo patirtis per Migracijos agentūrą – galimybė gauti darbo patirties prieglobsčio prašantiesiems, belaukiant nuosprendžio dėl prieglobsčio.

 

Laikas keliauti su „Stena Line“!

Liucija Rušinskaitė

Sveiki! Dirbu „Stena Line“ jau ne pirmus metus, todėl norisi su Jumis pasidalinti idėjomis, kodėl verta keliauti mūsų keltais ne tik darbo, bet ir pramogų bei kultūrinio pažinimo tikslais. :)

Rašyti komentarą

Jūsų el paštas nebus publikuojamas

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.