PUSIAUSVYROS PALAIKYMAS BALASTO PAGALBA!

Keltai | 2 komentarų

Ar esate girdėję žodį „balastas“? Jis yra kilęs iš senovinio šiaurės regiono žodžio „barlast“, kuris reiškia be („bar“) krovinio („last“). Iš štai kodėl…

Kai laivas yra visiškai pakrautas (sakykime, keltas, gabenantis šimtus automobilių ir vilkikų), krovinio svoris gramzdina laivo korpusą į vandenį. Tai yra gerai, nes, kaip Jūs žinote iš mūsų serialo 4 epizodo, tai nuleidžia svorio centrą ir padidina laivo stabilumą. Tačiau jeigu laive nėra krovinio (arba „barlast“) ar yra mažas jo kiekis, viskas vyksta atvirkščiai.

Senais laikais jūreiviai prikraudavo į korpuso dugną tokių sunkių medžiagų, kaip akmenis, kad kompensuotų tuščio laivo neigiamą svorį. Atspėkite, kaip jie tai vadino – balastu.

Bet, kaip Jūs galite įsivaizduoti, tai nebuvo praktiška. Todėl šiais laikais mes naudojame balastinius vandenis balastinėse tankuose tam  pačiam efektui pasiekti. Pažiūrėkite šį filmuką:

 

Apibendrinimas:

Vanduo pumpuojamas ir išpumpuojamas į/iš specialiųjų balastinių tankų, esančių korpuso apatinėje dalyje.

Pakraunamų balastinių vandenų kiekis atitinka „trūkstamo“ krovinio svorį.

Todėl laivas plūduriuoja tame pačiame gylyje nepriklausomai nuo naudingosios apkrovos.

Nepraleiskite kito mūsų epizodo, sekite mūsų grojaraštį „Kaip tai veikia“ YouTube!

Norėtumėte patys nuvykti į stabilią ir saugią kelionę su mumis? Užsakykite kitą savo kelionę čia.

 

 

Sandra

Sveiki, mano vardas Sandra. ;) Dirbu Stena Line kompanijoje jau kelis metus, ir labai myliu savo darbą. Kai po darbo lieka laiko poilsiui, renkuosi keliones. Gyvenant Klaipėdoje, šalia Baltijos jūros - keltai man yra labai aktualus keliavimo transportas. Norėčiau su Jumis pasidalinti savo žiniomis. Tikiuosi sudomins, ir, be abejo, būtų įdomu sužinoti Jūsų nuomonę. ;)

Rašyti komentarą

Jūsų el paštas nebus publikuojamas

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.