ŠVEDIJOS NACIONALINĖ DIENA

Švedija | 2 komentarų

Birželio 6 dieną švedai švenčia savo Nacionalinę dieną, pagerbdami du istorinius įvykius.

1523 m. birželio 6 d. Gustavas Vaza buvo karūnuotas Švedijos karaliumi ir tą pačią dieną 1809 metais šalis priėmė naują konstituciją. Ši diena suteikia retą progą pamatyti švedus, kurie nepasižymi nacionalinės garbės demonstravimu, mojuojančius savo vėliava.

MINĖJIMAS KARTU SU KARALIŠKAJA ŠEIMA

simon_paulin-greeting_ceremony-3963

http://imagebank.sweden.se/greeting+ceremony/stockholm/stockholm/3963

 

Kiekvienais metais Švedijos Karalius ir Karalienė dalyvauja ceremonijoje, vykstančioje Stokholmo muziejuje po atviru dangumi „Skansen“, kur stiebu pakeliama geltonai mėlyna Švedijos vėliava, o vaikai, pasipuošę tradiciniais valstiečių kostiumais, dovanoja karališkajai porai vasaros gėlių puokštes. Pastaruoju metu Nacionalinės dienos proga visoje šalyje rengiamos specialios ceremonijos, kurių metu sveikinami nauji Švedijos piliečiai.

simon_paulin-celebration-5382

http://imagebank.sweden.se/celebration///5382

 

Švedija kaip tautine valstybe žmonės aktyviau ėmė domėtis amžiaus pradžioje, maždaug 1900 metais, kai visoje šalyje buvo jaučiamas nacionalinių–romantinių vėjų dvelksmas bei buvo įkurtos folklorinės bendruomenės ir vietiniai istorijos muziejai. Būtent tuo metu birželio 6-oji tapo šventine diena.

VALSTYBINĖ ŠVENTĖ PIRMĄ KARTĄ PAMINĖTA 2005 METAIS 

2004 metais Švedijos parlamentas balsavo dėl šios dienos paskelbimo valstybine švente, kas paskatintų žmones labiau ja domėtis bei švęsti šią dieną. Galutinio sprendimo priėmimo procesas truko dešimtmečius– naujos vyriausybės vis svarstė įvairius pasiūlymus.

simon_paulin-greeting_ceremony-3964

http://imagebank.sweden.se/greeting+ceremony/stockholm/stockholm/3964

 

Iki šiol tam tikros lobistinės grupės bando pristatyti tokias idėjas kaip oficialaus nacionalinio pyragaičio ir patiekalo paskelbimas bei klavišinio smuiko (nyckelharpa) pripažinimas nacionaliniu instrumentu. Tačiau bendru sutarimu patvirtinti net tokias nekaltas idėjas yra gana sudėtinga.

Stena Line sveikina naujus ir senus Švedijos piliečius! 🙂

Daugiau informacijos čia.

Laikas keliauti su „Stena Line“!


 • Saulius says:

  Sveiki,noriu sužinoti,kodėl verta keliauti Stena Line keltais.Dabar keliausiu antra kartą DSDF linijomis,bet gal pakeisčiau ateityje.

  Su pagarba
  Saulius J

  • Liucija says:

   Laba diena,

   jei kalbame apie keliones į Švediją, tai turime net 24 išvykimus per savaitę ir tik 8,5h užtrunkate nukeliauti į Švediją mūsų Stena Line keltais iš Latvijos. 🙂
   Jei kils klausimų, visada galite mums rašyti info.lt@stenaline.com arba skambinti +370 46 310561.